Zbliża się lato – pomyśl o markizie na balkon!

Chcesz zaciemnić salon z balkonem? Lubisz kojący cień? Zależy ci na osłonie przed deszczem? W takim przypadku warto już teraz pomyśleć o zamówieniu markizy balkonowej!

Chociaż w Polsce markizy balkonowe nie są tak popularne jak w krajach południowej Europy, to jednak także i u nas można je zakupić.

Markizy na balkon pełnią kilka funkcji. Przede wszystkim tworzą skuteczną osłonę przed czynnikami atmosferycznymi – nadmiernym nasłonecznieniem oraz opadami deszczu. Także pozwalają na zmniejszenie temperatury we wnętrzach przez zatrzymanie promieni słońca przed wpadaniem do pomieszczeń.

Jaką markizę balkonową wybrać?

Do dyspozycji mamy różne rodzaje markiz na balkony, dlatego warto zapoznać się bliżej z propozycjami producentów.

Najmniej zapłacimy za markizy balkonowe bez kasety, które wyposażone są w konstrukcję bez kasety do schowania markizy. Więcej zapłacimy z kolei za markizy wyposażone w kasety, które pozwalają na zwinięcie materiału markizy do wnętrza kasety i chronią go przed aurą.

Markizy o większych wymiarach powinny być wyposażone także w specjalne podpory, które napinają tkaninę równomiernie.

Obsługa standardowa jest ręczna, ale markiza może być też wyposażona w napęd elektryczny, który może współpracować z czujnikami wiatrowymi i słonecznymi.

Przy doborze markizy na balkon producent zaproponuje nam także wiele różnych tkanin do wyboru. To zarówno standardowe tkaniny na markizy w charakterystyczne pasy, jak również tkaniny jednolite lub w innych wzorach. Wyższej jakości tkaniny są specjalnie impregnowane, dzięki czemu nie tylko są wodoodporne, ale również na dłużej pozostają czyste.

Gdzie kupić markizę na balkon?

Obecnie w sprzedaży możemy znaleźć gotowe markizy balkonowe, ale możemy zdecydować się również na ich zamówienie na wymiar – wtedy producent wykona je zgodnie z naszym życzeniem.

Jeśli chcemy mieć pewność, że markiza będzie idealnie dopasowana i spełni nasze wymagania w pełni, wówczas warto zdecydować się na model wykonany na zamówienie. Adresy firm wykonujących markizy na wymiar można znaleźć już teraz za pomocą internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.