Zalety przedszkoli

W życiu każdego maluszka przychodzi czas na rozpoczęcie przygody z przedszkolem. To kolorowy czas, w którym dziecko po raz pierwszy spędza dzień bez mamy i taty, i rozpoczyna swoją edukację. Przedszkole jest miejscem, gdzie poznajemy naszych pierwszych kolegów i koleżanki, którzy zdarza się, że towarzyszą nam potem przez całe życie. Pierwszy dzień na zajęciach jest ciężkim doświadczeniem zarówno dla malucha jak i jego rodziców. W głowach dorosłych pojawiają się myśli „Jak ich maleństwo poradzi sobie w nowej sytuacji bez nas?”, a dzieciaki niechętnie zostają w grupach z paniami przedszkolankami. Stres towarzyszący temu wydarzeniu jest normalną rzeczą, ale zupełnie niepotrzebną. Dzieci potrzebują czasu na zaaklimatyzowanie się w nowym środowisku, a po tym okresie ciężko im kończyć zabawę i wracać z rodzicami do domu! Inspirujące zabawy, ciekawe zajęcia pobudzające wyobraźnię i kreatywne ćwiczenia sprawiają, że przedszkole staje się ukochanym miejscem maluszka, który z roku na rok wie więcej. Panie przedszkolanki opiekują się maluchami i nie spuszczają ich nawet na chwilę z oczu. Wymyślają twórcze zabawy, które edukują najmłodszych i pozwalają im poznać otaczający ich świat. To świetne miejsce na przygotowanie dziecka do dalszej nauki w szkole. Milusińscy, którzy zdobywają i rozwijają swoje umiejętności w przedszkolu, łatwiej odnajdują się w podstawówce. Wszystko dzięki zajęciom, w których uczestniczą – uczą się literek, rysują szlaczki ćwicząc rękę i przede wszystkim – świetnie się przy tym bawią.

Ciepłe dni to zdecydowanie ulubiony czas każdego maluszka – przedszkolaczka. To moment, gdy rozpoczynają się wycieczki po mieście i wychodzenie na plac zabaw. Wiosna, lato i wczesna jesień jest zdecydowanie najlepszym okresem w całym roku; aktywność na świeżym powietrzu sprawia dzieciakom mnóstwo frajdy. Oprócz zabawy to także idealna okazja na poznanie lokalnych atrakcji oraz ważnych miejsc w mieście. Podczas spacerów przedszkolanki zwracają uwagę dzieciom na szczególne miejscowe budynki, takie jak komisariat policji, szpital, szkoła podstawowa, urząd miasta czy kościół. W ten sposób od najmłodszych lat poznajemy naszą miejscowość.

Przedszkole to także miejsce, gdzie najmłodsi rozwijają swoje pasje. Dzięki udziałowi w przedstawieniach, które są przygotowywane na ważne uroczystości, dzieci śpiewają, tańczą i uczą się aktorstwa. W ten sposób poznają swoje mocne strony i talenty, które mogą pielęgnować w dalszym życiu.

Przedszkole to nie tylko miejsce w którym dzieci przygotowują się do dalszej edukacji, ale przede wszystkim wspaniała przygoda, którą z pewnością maluchy zapamiętają do końca życia.

verte-przedszkole.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.