Wózki kąpielowe – pomoc przy kąpieli

W gabinetach, klinikach, na salach pacjentów stosuje się różne sprzęty medyczne. Aby korzystanie z nich było jeszcze wygodniejsze, warto dobrać do nich odpowiednie meble. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Aparaty przeznaczone do badania USG, EKG, używane przy mierzeniu ciśnienia czy do pobierania krwi, urządzenia do wykonywania zabiegów medycznych w gabinetach zabiegowych – do realizacji tych wszystkich obowiązków potrzebne jest odpowiednie wyposażenie medyczne.

Aby prowadzenie diagnostyki i zabiegów było jeszcze łatwiejsze, do stosowanych sprzętów i narzędzi dobiera się odpowiednie meble medyczne. O czym warto pamiętać przy ich zakupie?

Meble pod sprzęty medyczne – własny dobór

Bardzo często producenci sprzętów medycznych oferują dopasowane meble medyczne dopasowane indywidualnie do konkretnych rodzajów sprzętu. Użytkownicy mogą jednak dopasować meble pod sprzęty medyczne samodzielnie.

W tym drugim przypadku warto pamiętać o tym, żeby meble medyczne były indywidualnie dopasowane do konkretnych sprzętów, aby wspomagać pracę personelu. Dodatkowo, powinny one zapewniać odpowiednie bezpieczeństwo sprzętom, aby nie były one narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Meble pod sprzęty medyczne – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Do produkcji mebli pod sprzęty medyczne najczęściej wykorzystuje się metal oraz szkło. Blachy metalowe emaliowane oraz blachy ze stali nierdzewnej zapewniają ochronę przed uszkodzeniami oraz są łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji.

Meble standardowo posiadają jeden lub dwa blaty. Mogą być dodatkowo wyposażone w osobne naczynia do przechowywania, uchwyty do zawieszenia na nich elementów sprzętu lub innych przedmiotów, w szuflady lub szafki.

Aby korzystanie ze sprzętu medycznego było jeszcze łatwiejsze, meble medyczne wyposażane są w kółka jezdne – dzięki temu można łatwo przemieszczać je po gabinecie lub pomiędzy pomieszczeniami.

Z aktualnymi ofertami mebli pod sprzęty medyczne można zapoznać się już teraz także przez internet na stronach ich producentów i dostawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.