Tła w aranżacji wnętrz

Zastanawiasz się, dlaczego niektóre wnętrza są funkcjonalne i prezentują się schludnie oraz estetycznie, a w innych zawsze gości nieład? Kluczem do uzyskania atrakcyjnej oraz wygodnej przestrzeni jest odpowiednia aranżacja wnętrza. Dobór mebli, kolorów i innych elementów nie powinien być pozostawiony samemu sobie. Chociaż w dekoracji wnętrz ważne są indywidualne upodobania, warto zadbać przede wszystkim o to, aby wnętrze było utrzymane w jednolitej estetyce. Dowiedz się, jakie inne praktyczne wskazówki okażą się przydane.

Aranżacja wnętrza – zacznij od tła

Wiele osób aranżując mieszkanie, najwięcej uwagi poświęca pierwszemu planowi oraz starannie dobiera dodatki. Jednak w każdym domu, nie mniej ważne jest odpowiednie tło – w tym podłogi oraz ściany. Tak naprawdę to ono decyduje o ostatecznym wyglądzie całej kompozycji. Co warto wiedzieć na temat odpowiedniego doboru tła? Jeśli chodzi o podłogę, najlepszym wyborem są jednolite powierzchnie monochromatyczne – jest to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie niż stosowanie drewnianych parkietów, marmuru czy gresu. Decydując się na taką podłogę, otrzymujesz gwarancję, że będzie współgrać z wyposażeniem. W przypadku ścian można postawić na większą swobodę – tutaj sprawdzi się akcentowanie poszczególnych elementów, co pomoże nadać aranżacji głębi. Zamiast malować wszystkie ściany na biało, warto pozostawić jedną w innym odcieniu – najlepiej obok sofy w salonie lub telewizora. Będzie ona skupiać na sobie spojrzenia i zapraszam do skorzystania z danej części pomieszczenia. Podobny efekt można uzyskać, stosując jeden wyrazisty mebel czy kolorowe poduszki.

Dodatki w aranżacji wnętrz

Nie każdy zdaje sobie sprawę, ale podczas aranżacji wnętrz ważną rolę odgrywa rytm – doskonałe efekty można uzyskać za pomocą odpowiednio skomponowanych barw i wzorów, które są niejako powtarzalne. To najlepszy sposób, aby ujednolicić wnętrze. Co to może oznaczać w praktyce? Dobrym wyjściem jest zastosowanie trzech obrazków powieszonych w pionowej linii lub kilku poduszek utrzymanych w tej samej barwie.