Skuteczna reklama w internecie, za którą nie zapłacisz fortuny

Reklama internetowa wcale nie musi być związana z wysokimi kosztami. Aktualnie możemy korzystać ze skutecznych i tanich metod promocji on-line. Co wybrać?

  1. SEO – pozycjonowanie i optymalizacja

SEO (od ang. search engine optimization) to działania mające na celu promowanie stron internetowych w wyszukiwarkach – głównie w wyszukiwarce Google. Działania te składają się z dwóch części – optymalizacji prowadzonej na stronie oraz pozycjonowania poza promowaną stroną.

Głównym celem SEO jest wyniesienie adresu strony WWW na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania po wpisaniu do wyszukiwarki konkretnych słów kluczowych. Adresy stron, które widoczne są na wyższych pozycjach, cieszą się większą „klikalnością” wśród internautów.

To popularne usługi oferowane przez agencje reklamowe. Działania SEO powinny być prowadzone stale dla uzyskania i utrzymania najlepszej pozycji.

  1. Kampanie linków sponsorowanych AdWords Google

To także metoda reklamy w wyszukiwarce Google – polega na prezentowaniu w niej oznaczonych boksów z treścią lub grafiką kierująca na stronę internetową reklamodawcy. Kampanie linków sponsorowanych widoczne są także na innych stronach współpracujących z Google.

Reklama AdWords również bazuje na słowach kluczowych, dlatego trafia do najbardziej zainteresowanych konkretnymi ofertami.

Rozliczenia za reklamę odbywają się w trybie PCC, czyli Pay Per Click (inaczej CPC – Cost Per Click), czyli opłata pobierana jest nie za wyświetlenie, ale za kliknięcie, na przykład w link czy baner.

  1. Media społecznościowe – social media marketing

Aktualnie media społecznościowe spełniają ważną rolę – nie tylko pozwalają na komunikowanie się między sobą i szybki dostęp do informacji, ale także są skutecznym narzędziem reklamowym.

Już sama obecność i kontakt z fanami przez profil w medium społecznościowym to duży atut dla firmy. Także można korzystać z szeregu różnych metod marketingowych udostępnianych przez media społecznościowe, aby precyzyjnie dotrzeć do danej grupy docelowej.

Social media marketing świadczony jest jako kompleksowe usługi oferowane przez agencje reklamowe, ale działania w tym zakresie możemy prowadzić także samodzielnie – bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.