Prywatna polisa zdrowotna

 

Prywatne polisy zdrowotne nie są w Polsce niezbędne, ale cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Co dokładnie możemy dzięki nim zyskać? Ile będziemy musieli zapłacić za dodatkową ochronę medyczną?

Chyba każdy korzystający z państwowej opieki zdrowotnej zdaje sobie sprawę z jej niedociągnięć. Przede wszystkim głównym problemem są kolejki, ponieważ na wizytę u lekarza musimy często czekać długimi miesiącami, a na niektóre procedury medyczne nawet parę lat. Oprócz tego ubezpieczenie na NFZ nie obejmuje również wszystkich przypadków, a metody stosowane w państwowych placówkach nie zawsze podążają za najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie medycyny.

W związku z tym wielu z nas korzysta z prywatnej służby zdrowia – do wyboru mamy szeroką gamę gabinetów, a nawet prywatne szpitale, które zapewniają swoim pacjentom pełne wsparcie w zakresie diagnostyki, profilaktyki i leczenia różnych schorzeń.

Prywatne ubezpieczanie zdrowotne – jak to działa?

Aby korzystanie z prywatnych wizyt i usług było jeszcze łatwiejsze i korzystniejsze cenowo, można skorzystać ze specjalnych prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Co warto o nich wiedzieć?

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne pozwalają na korzystanie bez dopłat z różnych usług medycznych świadczonych w różnych sieciach prywatnych centów medycznych – to ponad tysiąc placówek na terenie całej Polsce. Czas dostania się do specjalisty jest również bardzo krótki – do lekarza rodzinnego możemy dostać się tego samego dnia, z kolei do specjalisty zwykle w terminie do 3 dni.

Warto przeczytać warunki ubezpieczenia

Wobec tego prywatne ubezpieczenie zdrowotne to atrakcyjny wybór dla osób często korzystających z prywatnych wizyt u lekarzy. Warto jednak wskazać, że mają one również swoje minusy.

Przede wszystkim warto wskazać, że w zakresie ubezpieczenia nie znajdziemy wszystkich usług – pojawiają się też często ograniczania dotyczące częstotliwości wizyt czy badań. Warto zatem zapoznać się z warunkami umowy, aby mieć pewność, że dana polisa ubezpieczeniowa będzie w stanie zapewnić nam ochronę, której poszukujemy.

Aktualnie możemy zapoznać się z ofertami prywatnych polis medycznych przez internet – do wyboru mamy nawet specjalne serwisy zajmujące się ich porównaniami, dlatego możemy wtedy dowiedzieć się, jaka oferta będzie mogła spełnić nasze oczekiwania, a także będziemy mogli porównać ceny.

Koszty prywatnych ubezpieczeń medycznych rozpoczynają się od około 60 złotych miesięcznie i wynoszą do około 300 złotych na miesiąc. Im droższa polisa, tym szerszy zakres ochrony dla ubezpieczonego, a także jego bliskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.