Pomoc prawnika w sprawach rozwodowych

Rozwód to jeden z najtrudniejszych momentów w życiu większości ludzi. Sama rozprawa sądowa jest bardzo stresująca, a niekiedy sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana, gdy konieczny jest podział majątku lub podjęcie decyzji, kto zaopiekuje się dziećmi. W takim trudnym momencie warto skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata, zamiast samemu mierzyć się z tak trudną sytuacją. Dlaczego?

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnika?

Rozwód to nie tylko sytuacja trudna pod względem emocjonalnym, ale również skomplikowana kwestia prawna. Wbrew pozorom nieznajomość niektórych kruczków prawnych lub zawiłości może zadecydować o reszcie naszego życia – na przykład o utracie praw rodzicielskich lub dużej części majątku. Co więcej, w tak ważnych sprawach potrzebna jest nie tylko znajomość prawa, ale też spokój i opanowanie, których bardzo często brakuje pokrzywdzonej stronie. Reprezentowanie samego siebie przed sądem nie jest więc dobrym rozwiązaniem. Jak w takiej sytuacji może nam pomóc prawnik?

Polecamy: Kancelaria Radców Prawnych Chudzik i Wspólnicy

Doświadczony adwokat już od samego początku udzieli klientowi kompleksowego wsparcia. Jeszcze przed złożeniem odpowiednich dokumentów szczegółowi opisze mu jak wygląda cały proces i czego może się spodziewać oraz fachowym okiem oceni szanse na wygrane. Następnie pomoże w prawidłowym przygotowaniu pozwu. Największą rolę będzie jednak odgrywał podczas rozprawy rozwodowej. Jako osoba postronna nie da się ponieść emocjom. Pomoże też swoim klientowi przytaczać rozsądne dowody zamiast publicznego „prania brudów”, które w niczym nie pomagają, a niekiedy jednak komplikuje cały proces. Adwokat będzie w stanie doskonale wykorzystać czynniki takie jak przemoc domowa, nałogi, niewierność współmałżonka czy brak zainteresowania dziećmi, aby osiągnąć pozytywny wynik sprawy.

Aby jednak cała rozprawa przebiegła jak najsprawniej, warto na początku współpracy z prawnikiem otwarcie przedstawić całą sytuację, bez zatajania ważnych faktów, które mogłyby niespodziewanie wyniknąć podczas rozprawy. Nie należy też na własną rękę spotykać się z byłym współmałżonkiem w celu ustalenia niektórych informacji lub też udostępniać swoje zdjęcia z nowym partnerem w mediach społecznościowych.