Po czym rozpoznać godnego zaufania detektywa?

Decyzję o skorzystaniu z usług detektywa zazwyczaj podejmujemy w ważnych i stresujących momentach naszego życia – np. chcąc potwierdzić (lub obalić) podejrzenia dotyczące wierności naszego partnera, znaleźć bliskiego, który zaginął, sprawdzić kontrahenta lub przyszłego pracownika, albo zebrać dowody potwierdzające swoją niewinność w sądzie. Dlatego tak ważne jest, by skorzystać z usług profesjonalisty, który pomoże Ci w kompleksowym rozwiązaniu problemu. Po czym rozpoznać godnego zaufania detektywa?

Kwestie prawne

Choć prawo polskie dość dokładnie reguluje kwestię wykonywania usług detektywistycznych, to na rynku wciąż można natknąć się na podmioty, które nie posiadają odpowiedniej licencji. I choć mogłoby się to wydawać niewielką niedogodnością, to warto mieć na uwadze, w jakich sytuacjach sięgamy po adwokata – bardzo często ma to związek z pozyskiwaniem dowodów dla ważnych rozpraw sądowych. Licencjonowany detektyw Łódź korzysta z kilku praw, które są dostępne wyłącznie dla niego, m.in. może nagrywać osoby bez ich pozwolenia i następnie przetwarzać do celów procesowych zdobyte w ten sposób nagrania. Osoba, która wykonywałaby takie czynności bez posiadania odpowiednich uprawnień, narażałaby nie tylko siebie, ale również swoich klientów na nieprzyjemności, związane m.in. z naruszaniem ustawy o ochronie danych osobowych i zaimplementowanego na skalę Unii Europejskiej RODO. Dlatego, jeśli chcesz mieć pewność, że zdobyte dowody będzie można legalnie wykorzystać w sądzie, jak również że za ich posiadanie nie grozi Ci żaden problem prawny, to warto przed podjęciem współpracy upewnić się, że zajmie się tym uprawniona osoba.

Opinie klientów i profesjonalizm

Detektyw często zajmuje się bardzo delikatnymi zagadnieniami – np. szuka dowodów na niewierność małżeńską. Jeśli na skutek nieprofesjonalnie przeprowadzonych działań okazałoby się, że partner odkryje, że jest śledzony przez detektywa, to może zacząć o wiele lepiej się ukrywać lub, w przypadku jego niewinności – może się to odbić na waszym związku już na zawsze. By uniknąć takich krępujących sytuacji, warto wiec zawsze sięgać po specjalistę.