Okapy podszafkowe

Okapy podszafkowe to rozwiązanie dedykowane przede wszystkim do małych kuchni. Mianem wyciągów podszafkowych określamy wszystkie okapy, które montujemy bezpośrednio pod szafką meblową. Małą powierzchnię wyciągu można zwiększyć, wybierając okap podszafkowy teleskopowy. Wtedy element wysuwany tylko na czas intensywnego gotowania będzie odbierał więcej oparów. A po pracach kuchennych wróci na swoje miejscem jednym ruchem ręki, nie zabierając cennej przestrzeni małej kuchni. Wszystkie okapy podszafkowe są prostokątne, natomiast liczba wykończeni kolorystycznych jest długa, wystarczy wymienić te, które mają elementy czarne, białe czy satynowe. Zatem nic nas nie ogranicza w projektowaniu kuchni i wcale nie musimy bazować tylko na elementach chromowych.

Okapy teleskopowe to wyciągi kuchenne, które moją zastosowanie przede wszystkich w małych mieszkaniach, gdzie cenny jest każdy cm. Podszafkowy wyciąg wyposażony w regulowaną płytę na teleskopach sprawia, że na czas gotowania możemy zwiększyć powierzchnię wyciągu oparów tym samym poprawiając wydajność sprzętu. Wysuwane elementy zaraz po gotowaniu możemy z powrotem wsunąć jednym ruchem pod górną szafkę kuchenną.

Okapy kominowe inaczej wyciągi kominowe to nic innego jak sprzęt montowany nad płytą grzejną, a odpowiadający za usuwanie pary oraz zapachów powstałych w wyniku gotowania. W nowoczesnej kuchni nie ma mowy o przyrządzaniu posiłków bez tego sprzętu AGD. Okap kominowy swoją nazwę zawdzięcza sposobowi montażu polegającemu na bezpośrednim podłączeniu do kanału wentylacyjnego. Wszystkie okapu kominowe Laveo mogą pracować w funkcji wyciągu albo pochłaniacza, w zależności od wytycznych administracyjnych i dostępu do szybów wentylacyjnych. Dodatkowo każdy wyciąg kominowy wyposażony jest w oświetlenie, które z pewnością przyda się w trakcie gotowania. Ze względu na swoją popularność okapy kominowe mają największy wybór wzorów. Mogą być prostokątne, skośne czy na bazie litery T. Równie duże bogactwo jest w palcie wykończeń, zaczynając od detali, które są chromowe przez białe czy czarne a nawet złote elementy.

Przy współpracy z: www.laveo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.