Na czym polega pomoc psychologa?

Nad wizytą u psychologa zastanawia się coraz więcej osób. Większości z nich towarzyszą jednak spore obawy, związane z powierzeniem nieznajomemu swoich najskrytszych odczuć. Z drugiej strony pomoc specjalisty może okazać się nieoceniona, a czym wcześniej się na nią zdecydujemy, tym zaoszczędzimy sobie więcej cierpień. O czym warto wiedzieć zanim udamy się na wizytę do psychologa?

Psycholog Pruszków – na czym polega pomoc?

Niektórzy uważają, że nie ma sensu umawiać się na wizytę do psychologa, bo równie dobrze można zwierzyć się swojemu przyjacielowi. I chociaż taka rozmowa z pewnością okaże się pomocna, niema ona nic wspólnego z profesjonalnie udzieloną pomocą. Dlaczego? Specjaliści wyposażeni są w profesjonalne umiejętności oraz narzędzia, dzięki czemu pomogą nam skutecznie rozwiązań dany problem i naprostują nasz sposobem myślenia. Rozmowa z psychologiem, w przeciwieństwie do konwersacji z partnerem nastawiona jest na diagnozę oraz służy uruchomieniu procesu zmian. Nie jest to więc tylko „wygadanie się”. Psycholog uważnie słucha każde nasze zdanie, w celu zebrania wywiadu. Poznaje nasze problemy i przekonania, a następnie opracowuje plan leczenia.

Jak wygląda pierwsze wizyta u psychologa?

Wizyty u psychologa mogą mieć różny cel – zarówno chęć poradzenia sobie z osobistymi problemami, jak i przeprowadzenie diagnozy funkcji poznawczych czy pamięci. Pierwsze spotkanie zazwyczaj polega na rozmowie oraz zbieraniu informacji. Specjalista przeprowadza testy polegające na wykonywaniu instrukcji. Czym natomiast nie zajmuje się psycholog? Powierzając mu swoje problemy, nie będzie starał się ich rozwiązać za swojego pacjenta, nie będzie też nic sugerował czy też stawał po jednej stronie konfliktu. Jego zadaniem jest pomoc w rozwinięciu odporności psychicznej oraz umiejętności radzenia sobie z problemami, co jest niezbędne, aby odzyskać kontrolę nad własnym życiem

W obecnym świecie na konsultacje z tym specjalistą można się umówić w niemal każdym miejsce w Polsce. Mieszkasz w Pruszkowie? Jeżeli interesuje Cię skorzystanie z profesjonalnej pomocy, jaką oferuje psycholog Pruszków jest miejscem, gdzie znajdziesz najlepszych specjalistów.

www.napromyka.pl