Meble kuchenne – gotowe czy na wymiar?

Do wyboru mamy obecnie pełną gamę gotowych mebli kuchennych, ale możemy również zdecydować się na ich zamówienie na wymiar. Na co warto się zdecydować, aby korzystać z kuchni komfortowo i czuć się w niej przyjemnie?

Zarówno gotowe meble do kupienia w salonach sprzedażowych, jak i te projektowane i produkowane na wymiar mają swoje zalety oraz wady. Jeśli chcemy zdecydować się na remont kuchni albo urządzamy ją od nowa w mieszkaniu albo w domu, warto więc rozważyć, jakie umeblowanie wybrać.

Czym dokładnie różnią się pomiędzy sobą meble gotowe i na wymiar? Ile będziemy musieli za nie zapłacić? Zapraszamy do sprawdzenia razem z nami!

Meble kuchenne gotowe

Znajdziemy je w wielu wzorach do wyboru – mogą być wykonane z płyt meblowych albo z naturalnego drewna. Mają określone wymiary, dlatego musimy dobierać je tak, aby pasowały do rozmiaru kuchni – zdarza się, że nie da się dopasować ich perfekcyjnie do każdej przestrzeni, co jest ich głównym minusem.

Meble kuchenne gotowe są przystępne cenowo, dlatego zapłacimy za nie mniej niż za te wykonane na zamówienie. Do wyboru mamy meble z popularnych marketów z wyposażeniem wnętrz, możemy nawet zamawiać je przez internet. Najczęściej meble są sprzedawane w paczkach i wymagają samodzielnego złożenia. Mogą posiadać już blaty, ale możemy też dokupić je dodatkowo.

Koszt jednej szafki to zwykle od około 100 do 300 złotych – dokładne cenniki można znaleźć na stronach internetowych sklepów, co pozwoli nam na obliczenie ogólnych kosztów zakupienia mebli kuchennych gotowych. Cały zestaw mebli będzie kosztował od około 1 500 do 4 000 złotych.

Meble wykonane na wymiar

Druga opcja to meble wykonane na wymiar. W tym przypadku musimy wybrać firmę, która będzie mogła wykonać je dla nas. W Polsce działa wiele firm zajmujących się świadczeniem tego rodzaju usług – oczywiście, najlepiej wybrać taką, która będzie posiadała dobre opinie, aby inwestycja była w pełni udana.

Meble wykonane na wymiar mogą być idealnie dopasowane do przestrzeni kuchennej, co jest ich główną zaletą. Są one oferowane w różnych wzorach do wyboru – klient otrzymuje wtedy wzornik z próbkami materiałów i może określić, jak kuchnia ma wyglądać. Pracownik firmy pobiera wymiary i może potem przygotować projekt kuchni pasującej nawet do najmniejszej przestrzeni.

Głównym minusem mebli na wymiar jest ich wysoka cena. Za jeden metr bieżący będziemy musieli zapłacić od około 1 000 złotych aż do ponad 4 000 złotych, zatem nietrudno policzyć, że będą one znacznie droższe od mebli gotowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.