Logo dla firmy – niezbędne czy zbędne?

Rzucające się w oczy logo potrafi od razu pomóc nam w rozpoznaniu określonych firm i marek. Czy jednak jego posiadanie jest opłacalne dla każdej firmy?

Pod pojęciem logo znajduje się unikatowa i charakterystyczna forma graficzna, która przeznaczona jest do identyfikacji wizualnej określonej marki czy firmy.

Logo może mieć formę napisu, symbolu albo innej grafiki, które prezentują firmę i pozwalają na wyróżnienie jej na tle konkurencji. Logo może, ale nie musi nawiązywać bezpośrednio do profilu działalności marki lub firmy.

Najczęściej logo umieszcza się na materiałach drukowanych, na przykład na ulotkach, folderach, bannerach reklamowych, dokumentacji firmowej, pojazdach, ale również można zobaczy je w reklamie w mediach – w telewizji, prasie, a także w internecie, także na stronach WWW.

Główne cele logo:

  • wyróżnienie firmy na tle konkurencji
  • łatwiejsze dotarcie do klientów
  • zaznaczenie indywidualności firmy
  • budowa identyfikacji wizualnej
  • skupienie toku myślowego odbiorcy na priorytetach marki, firmy

Wobec tego logo firmy ma szereg różnych celów i jest skutecznym wsparciem w prowadzeniu działalności – zarówno w dużych korporacjach, jak również w mniejszych firmach, które chcą dzięki niemu odróżnić się od innych.

Kiedy warto zdecydować się na logo?

Projektowanie logo firmowego jest obecnie bardzo popularną usługą, która dodatkowo wcale nie jest związana z bardzo wysokimi wydatkami.

Logo będzie niezbędne wtedy, gdy firma chce budować swoją identyfikację wizualną, czyli chce zaznaczyć swoją obecność przez charakterystyczny dla niej znak graficzny, kolorystykę, projekty opakowań.

Ponadto logo może stać się ono podstawą prowadzenia bardziej złożonych kampanii marketingowych.

Jak można zamówić logo firmy?

Usługi w zakresie projektowania logo są obecnie oferowane przez wiele agencji interaktywnych, które zapewniają swoim klientom wsparcie także w dziedzinie identyfikacji wizualnej.

Przed przygotowaniem logo specjalista konsultuje się z klientem i na podstawie jego indywidualnych wymagań może stworzyć kilka projektów logo do wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.