Kiedy warto wybrać się na profesjonalny pedicure?

Pedicure najczęściej wykonujemy samodzielnie w domu. Gdy jednak zależy ci na jeszcze lepszych rezultatach, warto pomyśleć o udaniu się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego!

Wizytówką człowieka nie są tylko i wyłącznie ładnie prezentujące się dłonie, ale również stopy. Odsłaniamy je latem, dlatego to właśnie wtedy warto w szczególności zadbać o ich atrakcyjny wygląd, ale najlepiej, aby były one gładkie i ładne przez cały rok.

Stopy jak z katalogu

W sklepach możemy znaleźć szeroką gamę specjalnych kosmetyków przeznaczonych do pedicure, a także dodatkowych narzędzi takich jak tarki, cążki, a nawet specjalne skarpetki złuszczające. Jeśli jednak liczą się szybkie i spektakularne efekty, warto udać się na profesjonalny pedicure to jedno z wielu miast, gdzie możemy skorzystać z takich zabiegów.

Fachowo wykonany zabieg pedicure pozwala na usunięcie ze stóp warstwy zrogowaciałego naskórka, a także na wymodelowanie i nadanie paznokciom atrakcyjnego kształtu. Może również obejmować ich malowanie na różne kolory. Na koniec stopy są smarowane specjalnymi kosmetykami zapewniającymi im jedwabistą gładkość.

Kiedy na pedicure medyczny?

Standardowy zabieg pedicure przeznaczony jest dla osób, które nie mają żadnych zmian na swoich stopach takich jak pęcherze, nagniotki, wrastające paznokcie, uszkodzona płytka paznokciowa czy infekcje grzybicze.

Jeśli pojawiają się takie właśnie problemy, najlepszym wyborem będzie specjalny, medyczny pedicure to także jedno z miast, gdzie można z niego skorzystać. W porównaniu ze zwykłym zabiegiem ten medyczny pozwala na zdiagnozowanie problemu oraz na jego szybkie pozbycie się z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi oraz środków.

Dzięki pedicure leczniczemu można uzyskać bardzo dobre efekty już po pierwszej wizycie w gabinecie. W razie wystąpienia dolegliwości bólowych specjalista może również znacząco je zmniejszyć albo nawet całkowicie wyeliminować. Zatem zamiast stosowania domowych metod warto wtedy udać się na profesjonalny pedicure medyczny.

pracowniadermalogica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.