Jakie lustro wybrać, by powiększyć pomieszczenie?

Lustro najczęściej montujemy w łazience oraz w przedpokoju. Służy nam ono wtedy do poprawienia i sprawdzenia naszego wyglądu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby lustro zagościło również w innych wnętrzach jako element dekoracyjny. Co więcej, dzięki odpowiednio dobranym lustrom jesteśmy w stanie optycznie powiększyć pomieszczenie!

Odbicie lustrzane jest w stanie optycznie powiększyć nawet bardzo mały pokój. Właśnie dlatego lustra będą idealnym dodatkiem do kawalerek. Oczywiście, świetnie będą prezentowały się również w innych wnętrzach. Jak wybrać odpowiednie lustra, aby powiększyć wnętrze?

Najprostszym sposobem na optyczne powiększenie pomieszczenia jest zwieszenie dużego, poziomego lustra na ścianie lub zakupienie mebla wykończonego lustrzaną nawierzchnią, na przykład szafy do zabudowy. Lustra o dużej powierzchni nie są tanie, ale efekt, jaki z nimi uzyskamy, będzie wart tej ceny.

Lustro umieszczone na ścianie w orientacji poziomej doda pomieszczeniu głębi. Z kolei wtedy, gdy zawiesimy je pionowo, wydłuży ono niskie pomieszczenie. Oczywiście, możemy również umieścić lustra na całej powierzchni ściany – najlepiej sprawdzają się do tego szafy do zabudowy. Umieszczone w przedpokoju, salonie albo w sypialni sprawią, że wnętrze będzie wyglądało efektownie i szykownie.

Jak jednak wybrać odpowiednie lustro do salonu albo sypialni i gdzie dokładnie je zawiesić? Najlepiej będzie ono prezentowało się nad kanapą albo nad dużą komodą. Jeśli mamy kominek, lustro będzie też świetnie prezentowało się nad nim. Możemy też umieścić je nad łóżkiem.

Lustro powinno być odpowiednio duże, ponieważ wtedy, gdy będzie niewielkie, nie osiągniemy oczekiwanego efektu. Najlepiej szerokość lustra dopasować do szerokości kanapy albo łóżka czy komody. Może być ono także nieco krótsze lub dłuższe.

Najczęściej do powieszenia w salonie lub w sypialni wybierane są lustra w prostokątnym kształcie i w dekoracyjnej ramie. Może ona przypominać ramę obrazową albo być wykonana z naturalnego drewna wykończonego na surowo. Do wnętrz minimalistycznych i nowoczesnych możemy wybrać lustra bez ramy. Dobierzmy je indywidualnie w zależności od aranżacji wnętrza.

Jednak lustro prostokątne to tylko jedna propozycja. Możemy również zdecydować się na inne, na przykład na lustra w owalnych lub okrągłych kształtach. Ciekawą propozycją są również lustra stylizowane – przypominające okna przedzielone szprosami lub z dekoracyjnymi małymi lusterkami dookoła dużej tafli. Dużo ciekawych inspiracji możemy znaleźć już teraz on-line!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.