Jak zacząć reklamować się w mediach społecznościowych?

Social media marketing, czyli inaczej reklama w mediach społecznościowych to rodzaj popularnej w ostatnich czasach reklamy on-line. Jak zacząć swoją kampanię na Facebooku lub w innych serwisach społecznościowych?

Dzisiaj z mediów społecznościowych korzysta ponad 2,5 miliarda użytkowników. Strony te pozwalają im nie tylko na łatwe poszukiwanie i wymianę informacji, ale również mogą pełnić szereg innych funkcji. Social media są również doskonałym sposobem na reklamę.

Reklama w mediach społecznościowych – to się opłaca!

Serwisy społecznościowe odwiedzane są przez wiele osób każdego dnia. Posiadają one również szereg informacji o swoich użytkownikach, które używane są także w celach marketingowych. Nic więc dziwnego, że serwisy te szybko stały się również miejscem działania licznych firm – zarówno dużych korporacji międzynarodowych, jak również mniejszych przedsiębiorstw funkcjonujących lokalnie.

Teraz reklama w mediach społecznościowych jest jedną z najbardziej popularnych w dziedzinie e-marketingu. Szczególnie popularnym środkiem reklamowym jest fanpage firmowy. Łódź i inne duże miasta to siedziby firm profesjonalnie zajmującymi się prowadzeniem social mediów. Eksperci stwierdzają, że tego typu reklama posiada liczne zalety, w tym:

  • wysoka skuteczność
  • łatwe targetowanie
  • bezpośredni kontakt z odbiorcami
  • niskie ceny
  • brak minimalnych kosztów
  • uniwersalne zastosowanie

Wobec tego wiele firm decyduje się obecnie na prowadzenie reklamy on-line właśnie z użyciem mediów społecznościowych. Jak zacząć?

Jak zacząć reklamować się w serwisach społecznościowych?

Podstawą do prowadzenia działań marketingowych jest w tym przypadku strona firmy, inaczej fanpage. To strona, na której można publikować wpisy, zawrzeć podstawowe informacje o działalności, a także komunikować się z odbiorcami. Jej założenie jest i prowadzenie najczęściej jest darmowe.

Oprócz tego reklama w mediach społecznościowych może bazować na płatnych formach promocji udostępnianych przez dane serwisy. Wykorzystują one wtedy dane statystyczne o swoich użytkownikach i pozwalają na skierowanie przekazu do tych, który będą najbardziej na niego podatni, co przekłada się na większą efektywność tej reklamy.

Działania reklamowe w social media można powierzyć także agencjom specjalizującym się w tym zakresie.