Jak windykator może pomóc twojej firmie w odzyskaniu długu?

Obecnie coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z usług windykacyjnych. To sprawdzony wybór wtedy, gdy liczy się szybkie i skuteczne odzyskanie długu. Jak windykator może pomóc firmie w zdobyciu pieniędzy od dłużnika?

Chyba każdy przedsiębiorca spotkał się już z sytuacją, gdy klient lub kontrahent nie płacili w terminie faktury. W wielu branżach to wręcz powszechne działanie, które jest również niebezpieczne, ponieważ brak spłaty długu może skutkować powstaniem zatorów płatniczych, a tym samym może negatywnie odbić się na kondycji firmy, a nawet prowadzić do jej bankructwa.

Gdy pojawiają się niespłacone długi, firma może próbować sama kontaktować się z dłużnikiem i zachęcić go do oddania pieniędzy. Znacznie efektywniejsza jest jednak w tym przypadku windykacja należności to jedno z wielu miast, w której możemy z niej skorzystać.

Na czym polega windykacja?

Terminem windykacji określa się zespół działań, które mają na celu doprowadzenie dłużnika d oddania długu.

Windykator nie ma jednak uprawnień przysługujących komornikowi, dlatego nie może dokonywać zajęcia oszczędności czy mienia dłużnika. Może jedynie nakłaniać go do oddania długu i informować o konsekwencjach braku spłaty zobowiązania.

Windykacja dzieli się na:

  • polubowną
  • sądową

Najczęściej bardzo dobre efekty przynosi już polubowna windykacja należności i inne miasta to wiele firm windykacyjnych gotowych wtedy do pomocy. Czynności windykacyjne polegają wtedy na kontakcie telefonicznym, listownym czy osobistym z dłużnikiem. Windykator przedstawia mu sytuację związaną z zadłużaniem i mówi, co grozi wtedy, gdy nie będzie ono spłacone w terminie. Na tym etapie dług może być też rozłożony na łatwe w spłacie raty dla dłużnika.

Jeśli jednak działania te nie przyniosą oczekiwanego skutku, prawnicy firmy windykacyjnej mogą skierować sprawę do sądu i po uzyskaniu tytułu egzekucyjnego z klauzulą wykonalności dług może być odzyskany przez komornika.

Zatem firmy windykacyjne mogą zapewnić swoim klientom kompleksową pomoc w zakresie odzyskiwania długów – także na etapie sądowym.

www.kancelaria-windykacja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.