Ile kosztuje prywatna wizyta u lekarza?

Potrzebujesz profesjonalnej porady lekarskiej? W takim przypadku możesz wybrać się do specjalisty także prywatnie. Z jakimi kosztami musimy się wtedy liczyć?

Chociaż osoby posiadające ubezpieczenie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia mogą korzystać z wizyt u lekarzy bezpłatnie, to jednak warto wskazać, że wielu pacjentów woli konsultacje prywatnie. Głównym powodem jest w tym przypadku czas oczekiwania na wizytę u lekarza, która może być wyznaczona nawet za kilka miesięcy.

Do specjalisty prywatnie możemy dostać się nawet z dnia na dzień, gdy będzie miał on wolne miejsca. Ile musimy wtedy zapłacić za wizytę?

Średnie ceny wizyt prywatnych u lekarza

Każdy gabinet lekarski działający prywatnie posiada inny cennik usług, dlatego też trudno wskazać jednoznacznie, ile zapłacimy za wizytę. Jednak na podstawie ogólnych cen można także określić średni wydatek związany z prywatnymi konsultacjami.

Najczęściej prywatnie przyjmujący lekarz pobierze od pacjenta opłatę wynoszącą od około 100 złotych do 150 złotych. Warto jednak wskazać, że ceny te mogą być zarówno wyższe, jak i niższe w zależności od gabinetu, a także zakresu usług, które wchodzą w skład wizyty.

Kiedy prywatna wizyta będzie droższa?

Za prywatną wizytę u lekarza zapłacimy więcej przede wszystkim wtedy, gdy będzie to specjalista posiadający większe doświadczenie oraz wysoki tytuł naukowy, na przykład profesora. Także droższa będzie wizyta u lekarza będącego ordynatorem w szpitalu.

Również warto sprawdzić, co dokładnie wchodzi w skład danej wizyty. Przykładowo, niektóre gabinety stosują wyższe ceny na pierwszą wizytę, która obejmuje również dokładniejsze badania. Wizyta może także obejmować określone procedury, na przykład badanie USG. Wtedy koszty mogą wzrosnąć nawet do 200-300 złotych!

Jak sprawdzić ceny prywatnych wizyt u lekarza?

Ceny wizyt w prywatnych gabinetach możemy znaleźć obecnie on-line, na przykład na stronach internetowych gabinetów i przychodni. Także informacje tego rodzaju możemy uzyskać podczas rozmowy telefonicznie czy w rejestracji, gdy odwiedzimy ją osobiście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.