Fitness – w domu czy w klubie?

Chcesz zrzucić nadmiar kilogramów i poprawić swoją sylwetkę? W takim przypadku fitness może być strzałem w dziesiątkę! Czy lepiej rozpocząć swoje ćwiczenia w dobrym klubie fitness, a może robić je w domu? Podpowiadamy, na co warto się zdecydować!

Dzięki ćwiczeniom fitness każdy może osiągnąć optymalne rezultaty – jeszcze efektywniej się odchudzać, wymodelować różne partie ciała, wzmocnić swoją siłę oraz poprawić kondycję. Fitness jest bardzo chętnie wybierany przez kobiety, dla których opracowuje się również odpowiednie plany treningowe. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby z ćwiczeń fitness korzystali też mężczyźni.

Popularność fitness sprawiła, że obecnie taką formę aktywności wybiera wiele osób. Aby zacząć ćwiczenia, możemy zapisać się na zajęcia do klubu fitness, ale również możemy robić je w domu, korzystając z pomocy dostępnych on-line, na przykład filmów z instruktażami treningów. Co wybrać?

Fitness w domu

Ćwiczenia fitness w domu mają wiele zalet. Przede wszystkim dają nam dużą swobodę w doborze optymalnego dla nas czasu oraz trwania zajęć – możemy ćwiczyć przed pracą, po pracy, każdego dnia lub w wybrane dni. Wszystko zależy tu od naszych potrzeb i oczekiwań!

Dzięki wielu różnym nagraniom, które znajdziemy dzisiaj w internecie, każdy może dobrać taki program fitness, który pomoże mu w realizacji złożonych celów. Wystarczy włączyć film i postępować zgodnie z instrukcjami trenera.

Oczywiście, fitness w domu ma także inną niezaprzeczalną zaletę, a mianowicie jest darmowy – nie musimy płacić za wejście do klubu fitness, dlatego oszczędzamy miesięcznie nawet ponad 100 złotych.

Minusem może być motywacja – chociaż pierwsze treningi na ogół wykonujemy z odpowiednim zapałem, to jednak kolejne mogą być już coraz rzadsze. Właśnie dlatego osoby, które szybko tracą motywację, mogą nie uzyskać optymalnych efektów podczas treningów fitness w domu.

Fitness w klubie

Druga propozycja to ćwiczenia fitness w klubie fitness. Aktualnie tego rodzaju punkty można znaleźć w każdej większej miejscowości na mapie Polski. Do wyboru jest wiele różnych zajęć, które można dopasować indywidualnie do swoich potrzeb, aby uzyskać optymalne efekty.

Podczas zajęć fitness w klubie możemy liczyć także na fachową pomoc trenera – dzięki temu można osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. Gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości, zawsze możemy skorzystać z porad trenera, także w formie treningów indywidualnych.

Ćwiczenia fitness odbywające się w klubie to także dodatkowa motywacja dla każdego, kto chce osiągnąć swoje efekty. Regularne zajęcia będą zatem najlepszym wyborem dla tych osób, które mają słomiany zapał i szybko się zniechęcają.

Minusem zajęć fitness odbywających się w klubie jest przede wszystkim ich cena – karnet na miesiąc to wydatek około 100 złotych, ale w niektórych klubach cena ta może być jeszcze wyższa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.