Dyspensery i dozowniki gastronomiczne

Dyspensery gastronomiczne są grupą produktów przeznaczonych dla przemysłu spożywczego. Wykonane są z najróżniejszych materiałów; począwszy od szkła poprzez plastik, drewno a na stali nierdzewnej kończąc. W zależności od potrzeb mają różną pojemność objętości; wszystko zależy od potrzeb klienta. Zadaniem tych sprzętów jest serwowanie lub też porcjowanie produktów płynnych i sypkich. Najczęściej wykorzystywane są we wszelkiego rodzaju barach, bufetach śniadaniowych; okazują się być nieodzownym elementem każdego sklepu na stacji benzynowej. Odpowiednio dobrane barowe urządzenia gastronomiczne sprawiają, że praca staje się łatwiejsza i skraca się zdecydowanie czas jej wykonania, a koszty są dużo niższe. Dzięki wyposażeniu punktu gastronomicznego w takie sprzęty jakość świadczonych usług rośnie, firma może się dynamicznie rozwijać i pozyskiwać nowych, zadowolonych klientów.

Obecnie nieodzownym wręcz w każdym barze urządzeniem gastronomicznym staje się automatyczny dyspenser gastronomiczny do napojów. Jego podstawowym zadaniem jest eliminowanie napojów serwowanych w butelkach; dzięki swojej funkcjonalności pozwala on na nalewanie różnych rodzajów napojów w tym samym czasie. Wyposażony jest w specjalny, automatyczny dozownik ułatwiający realizację zamówień, ma to szczególnie istotne znaczenie na przykład w barach, gdzie przebywa jednocześnie wiele osób oczekujących na swoje zamówienie. Automat taki jest wręcz niezbędny w wielu miejscach, takich jak promy czy statki pasażerskie.

Podobnie niezwykle przydatnym urządzeniem gastronomicznym jest dyspenser przeznaczony do porcjowania produktów sypkich, takich jak płatki śniadaniowe czy musli. Wykonane w przeróżny sposób i z szerokiej gamy materiałów dozowniki; pojedyncze, podwójne, potrójne – w zależności od potrzeb; wolnostojące lub przeznaczone do zawieszenia na ścianie, szczelnie zamknięte, przedłużają świeżość przechowywanych w nich produktów i ułatwiają pracę w bufetach i kuchniach obsługujących większą liczbę osób.

Żaden bar czy bufet śniadaniowy nie mogą się obyć bez takich sprzętów jak dyspensery na zimne sosy składające się z kilku części, w zależności od ilości serwowanych smaków; a także wszelkiego rodzaju dozowników, które ułatwiają pracę, ale też utrzymują miejsce podawania posiłków w czystości. Przemysł produkujący urządzenia dla gastronomii oferuje ich szeroką paletę; począwszy od dyspenserów porcjujących cukier – puder, poprzez dozowniki do dżemu, miodu, marmolady, mleka (wyposażony dodatkowo w tubę do lodu, by utrzymać świeżość produktu), soków, pieczywa (idealny do barów sałatkowych, stołówek i bufetów). Dyspensery i dozowniki gastronomiczne znajdują swoje zastosowanie także w barach i lokalach serwujących alkohole. Są to tak zwane dozowniki barmańskie. W takich miejscach ich głównym zadaniem jest odmierzanie właściwej ilości podawanych trunków.

Wszystkie wysokiej rangi dyspensery wykonane są z dobrej jakości materiałów, ich zadaniem bowiem jest nie tylko nadawać punktowi gastronomicznemu czysty, estetyczny i higieniczny wygląd, ale także chronić przechowywane produkty i zachowywać ich świeżość.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.