Dlaczego warto zakupić wyciskarkę wolnoobrotową?

Samodzielnie przygotowywane soki ze świeżych owoców i warzyw są nie tylko smaczne, ale również zdrowsze niż te, które kupimy w sklepie. Teraz można przygotowywać je jeszcze łatwiej dzięki wyciskarkom wolnoobrotowym!

Do przygotowywania domowych soków służy nie tylko sokowirówka. Aktualnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się również wyciskarki do soków, a dokładnie wyciskarki wolnoobrotowe. W porównaniu do sokowirówek mają inną konstrukcję oraz inną zasadę działania, dlatego produkowane przez nie napoje również wyróżniają się innymi właściwościami.

Niskie obroty to zdrowsze i smaczniejsze soki

Sok z sokowirówki jest smaczny, ale szybko traci świeżość i rozwarstwia się. Po wyciskaniu zostaje też dużo odpadów, które najczęściej wyrzucamy do kosza. W sokowirówce nie jesteśmy też w stanie wycisnąć każdego warzywa czy owocu.

Z kolei wyciskarki wolnoobrotowe to już urządzenia, które mogą poradzić sobie z praktycznie każdym wyzwaniem. Dzięki nim możemy wyciskać owce, warzywa, w tym także warzywa liściaste, możemy przerabiać także zioła, aby tworzyć wyśmienite soki, które wypełnione są wartościowymi składnikami odżywczymi.

Wyciskarki wolnoobrotowe, na przykład popularne wyciskarki Hurom, wyposażone są w specjalny ślimak, który rozdrabnia umieszczone w urządzeniu owoce i warzywa. Jako że proces ten odbywa się powoli, ponieważ obroty wynoszą na ogół 70-120 na minutę, nie dochodzi do nadmiernego rozgrzania urządzenia. Ogranicza się też dostęp powietrza. To powoduje, że soki z wyciskarki są wprawdzie mniej klarowne, ale na dłużej zachowują świeżość i mają w sobie wszystko to, co najzdrowsze – witaminy, składniki mineralne, antyoksydanty, flawonoidy, błonnik.

Nie tylko pyszne soki

Nowoczesne wyciskarki wolnoobrotowe pozwalają nam nie tylko na przygotowywanie soków, ale też wielu innych potraw. Urządzenia te wyposażane są w rozmaite dodatki, z którymi można szykować też musy, pasty, sosy, przeciery, puree, mleka roślinne. Dzięki temu wyciskarka wolnoobrotowa może stać się wszechstronnym pomocnikiem w kuchni.

Przy współpracy z: www.zdrovi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.