Budowa stron internetowych typu wizytówka – co powinno znaleźć się na stronie WWW?

 Strony internetowe takie jak wizytówki są obecnie powszechnie spotykane. Jakie elementy posiadają strony tego rodzaju?

Pod pojęciem takim jak wizytówka znajduje się nie tylko mały kartonik, który wręczamy przy zawieraniu kontaktów biznesowych. Wizytówki to także strony internetowe, które przeznaczone są do prezentacji podstawowych informacji.

Strona WWW typu wizytówka – zastosowanie:

  • strony firmowe
  • strony osób prywatnych
  • strony wydarzeń

W porównaniu ze standardowymi stronami, wizytówki zawierają mniej informacji, dlatego też znajdziemy na nich tylko kilka podstron.

Budowa stron internetowych typu wizytówka

Po wejściu na stronę internetową typu wizytówka znajdujemy się na jej stronie głównej, która zawiera najczęściej podstawowe informacje o stronie.

Oprócz tego wizytówka może zawierać także takie podstrony jak:

  • o nas – o firmie
  • oferta
  • dane kontaktowe i formularz kontaktowy

Na poszczególne podstrony można przechodzić z czytelnego menu, które umieszczane jest na górze strony lub z jej boku, dlatego też nawigacja jest bardzo łatwa i szybka.

Jeśli chodzi o stronę wizualną, budowa stron internetowych również pod tym względem jest uproszczona. Stosuje się najczęściej jedną grafikę w nagłówku strony, która powtarza się na pozostałych podstronach. Może ona zawierać także inne akcenty kolorystyczne, na przykład inny kolor czcionki, drobne elementy graficzne, dzięki czemu nadal pozostaje czytelna.

Gdzie zamówić stronę internetową typu wizytówka?

Aktualnie strony internetowe takie jak wizytówki są dostępne w większości agencji zajmujących się projektowaniem stron internetowych dla swoich klientów.

Najczęściej budowa stron internetowych typu wizytówka polega na wykorzystaniu gotowych szablonów, które uzupełniane są odpowiednimi grafikami oraz treścią – dzięki temu za stronę tego rodzaju zapłacimy mniej niż za standardową.

Także możemy samodzielnie wykonać wizytówkę swojej firmy w sieci – w tym celu można wykorzystać specjalne serwisy internetowe, które udostępniają szablony oraz inne narzędzia przeznaczone do tworzenia stron WWW.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.